Кметът поздрави и връчи грамоти на спечелилите участници от СУ „Летец Христо Топракчиев“, техните учители г-жа Галя Букова, г-жа Димитра Йонкова и организаторите на конкурса. Той изрази възхищението си от таланта и посланията, вложени в детските творби.
Тези рисунки не са само произведения на изкуството, а силно послание към обществото по една толкова важна тема.
В картините на децата се разпознават човешки качества като смелост, доброта, желание за помощ и саможертва. Това, което създават, не е само изкуство – то е послание към всички нас – възрастните, взаимно с тях да пазим света и да го правим все по-добро място за живот и възпитание към подрастващите.
Тук е мястото да благодарим на учителите за подкрепата и вдъхновението, които дават на децата, за да развиват своя талант и да изразяват чувствата, емоциите и ценностите си чрез изкуството.

Наградени са 5 участници в две възрастови групи, това са:
I място, трета възрастова група – ЕЛИЗАВЕТА ВАЛЕНТИНОВА ЖДАНОВА
I място, втора възрастова група – СЕМИРА МИЙРЯМ СЕРВЕТ
II място, трета възрастова група – АЛЕКСАНДЪР ДИМИТРОВ ИВАНОВ
II място, втора възрастова група – ТОДОР МИТОВ
III място, втора възрастова група – РАЯ АЛБЕРТОВА РАДОСЛАВОВА
Целта на конкурса е чрез средствата на изобразителното изкуство децата и учениците да изразят своите познания и отношение към бедствията, пожарната безопасност, защитата на хората и ролята на спасителните служби. Инициативата насърчава съпричастността, чувството за отговорност, доброволчеството и активната гражданска позиция сред подрастващите.
Пожелавам успех на инициативата и нека всяка следваща година да има все повече рисуващи деца с ясно виждаме по темата и високи морални ценности!