На 4 и 5 април с децата от заниманията по интереси преживяхме нещо много повече от екскурзия.
Изкачихме се до Асеновата крепост, докоснахме се до Второ Българско царство, затвърдихме знанията си.
Потопихме се в тишината на Бачковския манастир, говорихме си за историята му, за чудотворната икона, дори им разказах за дървото на живота на Христос, което се намира в магерницата.
Посетихме и музея на родопския карст. Нощувахме в Пампорово, където имахме време и за забавление.
Отбелязахме Лазаровден имахме лазарки, момчетата сплетоха венци за момичетата, а те ги пуснаха във водата.
Влязохме в Ягодинската пещера, децата бяха силно впечатлени.
Накрая спряхме в Батак.. “От Батак съм, чичо, знаеш ли Батак”
Притихнахме.
Сведохме глави.
Потопихме се в историята.
Усетихме историята.
В класната стая децата правят макети. Но тук… те изграждат себе си.
Гордея се с децата!
